Maske Kimsin Sen Programının Konusu Nedir?


FOX TV ekranlarının yeni programı Maske Kimsin Sen? yayın hayatına oldukça olaylı başladı. Sıra dışı formatı ile kısa sürede pek çok izleyicinin dikkatini çekmeyi başaran program hakkında pek çok şey merak ediliyor Maske Kimsin Sen programının formatı nedir? Maske Kimsin Sen programının jürileri kimler? Maske Kimsin Sen programının yeni bölümü ne zaman yayınlanacak? İşte ayrıntılar…

 

1 Ocak 2022 tarihinde FOX TV kanalında yayın hayatına başlayan Maske Kimsin Sen programı kısa sürede çok sevildi. Bir taraftan programda yarışan yarışmacıların kimlikleri ile ilgili sosyal medyada spekülasyonlar çıkarken, bir taraftan da program RTUK tarafından satanizm propagandası yapmakla suçlandı. Zamanla öyle olmadığı anlaşılan program izleyicinin sempatisini kazanmayı başardı.

 

 

Maske Kimsin Sen Programının Yapım Ekibi

 

Çekimleri İstanbul’da bulunan FOX TV stüdyolarında gerçekleştirilen programın yapım sorumluluğunu Med Yapım üstlenirken, yapımcılığını Fatih Aksoy yürütüyor. Yarışma türündeki programın bölüm süreleri yaklaşık olarak 100 dakika sürüyor. Programın yönetmen koltuğunda Ebru Yalçın yer alırken, sunuculuğunu Tanse Öngel, müzik editörlüğünü ise Metin Özülkü yapıyor.

 

 

Maske Kimsin Sen Programının Jüri Üyeleri

 

Sıra dışı programın jüri üyeleri de sıra dışı isimlerden oluşuyor. Jüri üyeleri arasında sinema ve dizi oyuncusu olan Eda Ece Uzunalioğlu, son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan Sadakatsiz dizisi ile adından söz ettiren Melis Sezen, 39 yaşındaki aktör Alican Yücesoy ve Yetenek Sizsiniz Türkiye programı ile ünlenen komedyen Doğu Demirkol yer alıyor.

 

Maske Kimsin Sen Programının Formatı

 

Çeşitli kostüm ve maske giyen yarışmacılar sahnede ve sahne dışında kimliklerini gizliyorlar. Kendi sesleri ile şarkı söyleyen yarışmacılar, birbirleri ile ikili ya da üçlü düellolar şeklinde yarışıyorlar. Yarışmacıların kimliklerini jüri üyeleri ve stüdyodaki seyirciler bilmiyorlar. Jüri üyeleri yarışmacılar ile ilgili hazırlanan videolardan ve sorma hakları bulunan bir sorudan yola çıkarak kimliklerini belirlemeye çalışıyorlar.

 

Yarışmaya stüdyodaki seyirciler oylama yöntemi ile dâhil oluyorlar. En az oyu alan yarışmacı potaya kalarak diğer potaya kalan yarışmacılarla birlikte yeniden oylamaya gidiyor. Elenen yarışmacı maskesini çıkarıyor ve şarkısını bu şekilde söylüyor. Elenen yarışmacının ismi ve diğer bilgileri açıklanıyor. Yarışma sırasında gerçek isimlerini gizleyen yarışmacılar bir sahne adı kullanıyorlar.

 


10.01.2022