Taksim Saldırısında Diriliş Ertuğrul Dizisinin Oyuncusu Kızını Kaybetti


13 Kasım’da İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen patlamada Diriliş Ertuğrul dizisinden hatırladığımız Nurettin Uçar kızını kaybetti.

 

13 Kasım’da İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen patlamada Diriliş Ertuğrul dizisinden hatırladığımız Nurettin Uçar kızını kaybetti. 6 canımızın yaşamını yitirdiği saldırıda 81 de yaralımız olmuştu. Hayatını kaybedenlerden biri olan Yağmur Uçar’ın başka dizilerden de hatırladığımız oyuncunun kızı olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar…

 

Taksim İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım 2022 Pazar günü 16.20 sularında büyük bir patlama yaşandı. 3 aileden 2’şer kişi olmak üzere 6 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Hayatını kaybedenler arasında Nurettin Uçar’ın kızı Yağmur Uçar’ın olduğu ortaya çıktı. Diğer isimler Yusuf Meydan, Arzu Özsoy, Ecrin Meydan, Mukaddes Elif Topkara, Adem Topkara olarak açıklandı.

 

nurettin uçar diriliş ertuğrul patlama

 

Henüz 15 yaşındaki Yağmur Uçar’ın hayatını kaybetmesi babası Nurettin Uçar’ı yasa boğdu. Oyuncu sosyal medya hesabından kızının fotoğrafı ile birlikte yaşadığı acısını paylaştı. Uçar, yaptığı paylaşımla birlikte tüm Türkiye’nin yüreğini dağladı.

 

İşte Uçar’ın kızına son mesajını içeren paylaşımı:

 

nurettin uçar istiklal patlama

 

Eski Eşi Aynı Patlamada Hayatını Kaybetti

 

Patlamada hayatını kaybeden Arzu Özsoy, Nurettin Uçar’ın eski eşiydi. Uçar aynı gün eski eşi Arzu Özsoy’u da kaybetti. Uçar’ın acısını paylaşmak isteyen sevenleri kendisini yalnız bırakmadı. Sosyal medyada binlerce bağ sağlığı mesajı yağdı. Öğretmenlik yapan Özsoy’un babası yaşananlara lanet etti.

 

Arzu Özsoy ve Yağmur Uçar, Şirinevler Ulu Camii’de ikindi namazıyla birlikte toprağa verildi. Tüm Türkiye’nin lanet ettiği saldırı sonrasında yaşanan acılar hafızalarda derin bir iz bıraktı. Oyuncuya sanat dünyasından ve takipçilerinden çok sayıda taziye mesajı geldi.

 

nurettin uçar kimdir

 

Nurettin Uçar Kimdir ve Nerelidir?

 

1965 yılında Zonguldak’a bağlı Aydın Köyü’nde dünyaya gelen Uçar dizi oyuncusu ve televizyon programcısıdır. Kariyerine müzik programlarıyla başlayan Uçar, pek çok dizide rol aldı. Aynı zamanda Karaelmas Kalkındırma Platformu kurucularından olan Uçar, platform için aktif şekilde çalışmaktadır.

 

Nurettin Uçar Hangi Dizlerde Oynamıştır?

 

Nurettin Uçar ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisiyle tanınıyor. Bir süre Kanal D’nin fenomen dizisi Arka Sokaklar’ın da yer almıştı. 2020 yılından bu yana Kanal 7’de yayınlanan Emanet dizisinde rol aldı. Bununla birlikte bir de Arıza isimli diziyle biliniyor. Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisindeki rolüyle akıllarda kaldı.

 


14.11.2022