Oyuncu Onur Tuna Koronavirüse Yakalandı


Kış aylarında soğuğun şiddetini arttırması ile birlikte koronavirüs yayılma hızı da artıyor. Koronavirüsün yeni varyantı omicron hızla yayılırken dizi sektörü de etkilendi. Son haftalarda peş peşe diziler koronavirüs arası veriyor. Son olarak FOX TV’nin yeni dizisi Mahkûm’da yer alan oyuncu Onur Tuna’nın testi pozitif çıktı. İşte detaylar…

 

Mahkûm Dizisinin Başrol Oyuncusunun Testi Pozitif Çıktı

 

Omircon tüm dünyada giderek artan bir salgına dönüşürken, dizi sektörü de yayılma hızından payını aldı. Türkiye’de 2021 Aralık ayı içerisinde pek çok dizi koronavirüs sebebiyle ara vermek zorunda kaldı. Kalabalık ortamda çalışılan dizi setleri virüsün bulaş riskini oldukça arttırıyor. Her ne kadar önlem alınsa bile maskesiz olarak çalışmak zorunda olan oyuncular kolaylıkla covid 19 virüsüne yakalanabiliyor.

 

 

Mahkûm dizisinin başrol oyuncusu Onur Tuna’nın koronavirüse yakalanması hayranlarını oldukça üzdü. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda görev alan Muharrem Türkseven’in de virüse yakalandığı öğrenildi. Dizinin İstanbul’da devam eden çekimleri durduruldu. Onur Tuna ve Muharrem Türkseven için karantina süreci başlıyor.

 

İlk olarak 14 Aralık 2021 tarihinde vizyona giren Mahkûm dizisinin henüz sadece 4 bölümü yayınlandı. Fakat kısa sürede dizi severlerin ilgisini çeken Mahkûm, FOX TV’nin sevilen yapımları arasındaki yerini aldı. Dizinin başrol oyuncusu olan Onur Tuna “Savcı Fırat Bulut” isimli karakteri canlandırıyor. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda İsmail Hacıoğlu, Melek İpek Yalova, Seray Kaya gibi isimler yer alıyor.

 

 

Onur Tuna Kimdir?

 

2 Temmuz 1985 tarihinde Çanakkale ilinde doğan Onur Tuna, son olarak Mahkûm dizisi ile adından söz ettirse de daha önce pek çok başarılı yapımda rol aldı. Çocuk yaşlardayken sanata ilgi duymaya başlayan ünlü oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarında eğitim aldı.

 

2011 – 2012 yılları arasında yayınlanan Hayat Devam Ediyor isimli dizide canlandırdığı Siraç Bakırcı karakteri ile televizyon dünyasına adımını attı. Sonrasında Huzur Sokağı (2013), Filinta (2014 - 2016), Cesur Yürek (2016 – 2017), Yasak Elma (2018 – 2019) ve Mucize Doktor (2019 – 2021) dizilerinde rol aldı.

 

2014 yılında Bir Küçük Eylül Meselesi filmi ile sinema dünyasına giriş yaptı. Ardından Ağır Romantik (2020) ve Benden Ne Olur (2021) filmlerinde oyunculuk yaptı.

 


08.01.2022