Sezercik Karakteriyle Ünlenen Sezer İnanoğlu 4. Defa Evlendi


Yeşilçam filmlerinde canlandırdığı Sezercik karakteriyle tanınan Sezer İnanoğlu 4. evliliğini yaptı.

 

Yeşilçam filmlerinde canlandırdığı Sezercik karakteriyle tanınan Sezer İnanoğlu 4. evliliğini yaptı. Henüz küçük yaştayken büyük bir ün yakalayan İnanoğlu, bu kez çocukluk aşkıyla dünya evine girdi. Çiftin bu mutlu anları objektiflere yansıdı. Sezer İnanoğlu kimdir ve hangi filmlerde oynadı? İşte detaylar…

 

Sezer İnanoğlu, Yeşilçam’da küçük yaştayken canlandırdığı Sezercik karakteriyle büyük bir ün kazanmıştı. Oyunculuğu bırakan ve şu sıralar film yapımcısı olarak çalışan İnanoğlu, geçtiğimiz günlerde 4. defa evlendi. Çocukluk aşkıyla evlilik yapan İnanoğlu’nun eşi evlilik töreninde görenleri büyüledi.

 

55 yaşındaki İnanoğlu’nun eşi Seyhan Eyiçalış mimar olarak çalışıyor. 2001 yılında kısa süreliğine beraberlik yaşayan çiftin evlenme planları o dönemde yapılmış. Türk örf ve adetlerine göre isteme ve evlilik töreni yapan çiftin mutluluğu kameralara yansıdı.

 

sezer inanoğlu evlilik

 

Yemekte İkna Etti

 

İnanoğlu ve Eyiçalış ayrı kaldıkları zaman boyunca saygılı bir şekilde iletişimlerini sürdürdü. Birbirlerinin halini hatırını sormayı ihmal etmeyen çift düzeyli bir arkadaşlık içerisindelerdi. İnanoğlu, Eyiçalış’ı yemeğe davet ederek evlilik teklifi yaptı.

 

Daha önce 3 defa evlenip boşanan Sezer İnanoğlu, bir kız çocuk babasıdır. Mehtap Meral Baykasoğlu ve Zeynep Yılmaz ile evlilikleri boşanmayla sonuçlanmıştı. 1996 yılındaki ilk evliliği Nil Pınar İnanoğlu ise 1997 yılında intihar etmişti.

 

sezer inanoğlu filmleri

 

Sezer İnanoğlu Kimdir?

 

1967 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Sezer İnanoğlu, çocuk yaşlardayken çeşitli filmlerde rol almaya başladı. Oyuncu olarak etkin yılları 1971 ile 1990 arasındadır. Daha sonra ağırlıklı olarak film yapımcısı olarak görev aldı. Sezercik isimli karakterlerle ünlenen İnanoğlu, babasından kalan yapım şirketinin başına geçti.

 

sezercik kimdir

 

Sezer İnanoğlu Hangi Filmlerde Oynadı?

 

İnanoğlu’nun oyunculuk yaşamı 1971 yılında, henüz 4-5 yaşlarındayken rol aldığı Sezercik Yavrum Benim filmiyle başladı. Sezercik Arslan Parçası (1972), Öksüzler (1973), Sezercik Küçük Mücahit (1974) filmleriyle devam etti. Çocuk oyuncu olarak başarılı bir performans sergileyen İnanoğlu, ilk dört film ile tüm Türkiye’yi etkiledi.

 

1975-1978 yılları arasında Bitirimler Sınıfı, Analar Ölmez, Küçük Ev, Tövbekâr ve Yıkılış filmlerinde rol aldı. Daha sonra 12 yıllık arasının ardından 1990 yılında vizyona giren Yalı isimli filmde oynadı. İnanoğlu, bu filmle birlikte oyunculuğu bıraktı.

 

1986 yılında ilk defa Aşk Hikâyemiz filminin yapım sorumluluğunu üstlendi. 1986 ile 1994 yılları arasında çok sayıda filmde yapımcı olarak yer aldı. Aralında en ünlüsü başrolünde Kadir İnanır’ın yer aldığı Kavgamız (1989) filmidir.

 

 

 


23.11.2022