Yeşilçam Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimler?


Dijital yayın platformu Blu TV ekranlarında yayınlanan Yeşilçam dizisi 2021 yılının en sevilen yapımları arasında yer alıyor. İzleyiciyi nostaljik bir serüvene davet eden Yeşilçam dizisine biraz daha yakından bakalım. Yeşilçam dizisinin konusu nedir ve oyuncuları kimler? Yeşilçam dizisi final yaptı mı? İşte detaylar…

 

22 Nisan 2021 tarihinde Blu TV ekranlarında yayınlanan Yeşilçam dizisi, bölüm süreleri 45 dakikadan oluşan 20 bölümden oluşuyor. İki sezon boyunca izleyici karşısına çıkan dizinin her sezonunda 10 bölüm bulunuyor. 10 Haziran 2021 tarihinde ilk sezonu ile sevenlerine veda eden dizinin 2. sezonu 28 Ekim 2021 tarihinde başladı ve 10 Aralık 2021 tarihinde final yaptı. Etkileyici hikâyesi, kostümleri ve mekân tasarımları ile dizi severlerin ilgisini çeken Yeşilçam hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

 

Yeşilçam Dizisinin Yapım Ekibi

 

Romantik ve dram türleri arasında gezinen dizinin yapım sorunluluğunu Sunset Film (Sibel Tuna) üstlendi. Çekimleri Kocaeli ilinde yer alan Sekapark içerisindeki platolarda yapılan dizinin senaryosunu Levent Cantek ve Volkan Sümbül birlikte kaleme aldılar.

 

Yönetmen koltuğunda Türk sinemasının usta isimi Çağan Irmak otururken, görüntü yönetmenliğini bir başka başarılı isim Gökhan Tiryaki üstlendi. Sevilen dizinin besteleri ise Serkan Ölçer, Ece Ölçer ve Alper Ketenci imzası taşıyor.

 

 

Yeşilçam Dizisinin Oyuncu Kadrosu

 

Oldukça renkli isimlerden oluşan dizinin ana karakter oyuncuları arasında Çağatay Ulusoy (Semih), Afra Saraçoğlu (Tülin) ve Selin Şekerci (Mine) yer alıyor.

 

Ayrıca Güngör Bayrak, Bilge Önal, Selin Kahraman, Yetkin Dikinciler, Altan Erkekli, Nurcan Şirin, Özgür Çevik, Onur Bilge, Ercüment Fidan, Ayta Sözeri, Nilüfer Açıkalın ve Bora Akkaş gibi isimler dizinin oyuncu kadrosunda görev alıyor.

 

Yeşilçam Dizisinin Konusu

 

47. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi İnternet Dizisi” dalında aday gösterilen Yeşilçam, Türkiye’nin 1960’lı yıllarındaki sinema sektörüne odaklanıyor. Yeni yeni oturmakta ve gelişmekte olan Yeşilçam sektörü içerisinde yer alan Semih, iflas etmiş sinema aşığı bir yapımcıdır. Dönemin ekonomik ve siyasi anlamda çalkantılı günlerinde hayata sinema ile tutunmaya çalışan Semih, yeniden doğmaya çalışır. Yeşilçam’ın altın çağına doğru bir serüvene çıkaran dizinin her bölümü farklı bir isimle ile yayınlandı.

 

 


03.01.2022